Oracle Database Administrator

Sorry, this entry is only available in BHS.

PING otvara radno mjesto za Oracle Database Administratora, sa najmanje 2 godine  rada, na poslovima administracije Oracle ili MS SQL Server baze podataka.

Od kandidata očekujemo da posjeduju:

  • Visoku ili višu stručnu spremu tehničkog smjera
  • Iskustvo u administriranju Oracle/MS SQL Server RDBMS
  • Poznavanje SQL i PL/SQL / T-SQL programskog jezika
  • Elementarno poznavanje administracije Linux operativnih sistema (RHEL/Oracle Linux)
  • Elementarno poznavanje mrežnih tehnologija.
  • Aktivno poznavanje engleskog jezika

Ako imate iskustvo u samostalnom rješavanju problema, analitični ste i sistematično pristupate njihovom rješavanju vjerujemo da bi ovo mogla biti interesantna pozicija za vas. Čeka vas rad u timu profesionalaca, u kojem je međusobno poštovanje osnova svake komunikacije. U timu ćete imati priliku sticanja novih i usavršavanja postojećih vještina kao i mogućnost rada i sticanja iskustva u značajnim projektima.

U sigurnom i transparentnom poslovnom okruženju, vaša zaduženja će biti:

  • Instalacija, konfiguracija i održavanje baza podataka,
  • Definisanje i uspostavljanje sigurnosnih i backup procedura,
  • Praćenje performansi aplikacija na nivou baze podataka,
  • Poslovi tehničke podrške korisnicima,
  • Projektovanje i realizacija rješenja,
  • Priprema scenarija za testiranje rješenja,
  • Dokumentovanje rješenja

Vašu prijavu za poziciju zajedno sa  biografijom možete poslati na adresu [email protected].

Prijavom na oglas dajete saglasnost za čuvanje ličnih podataka u PING bazi kandidata.

Sistem/DevOps inžinjer

PING proširuje svoj tim i otvara radno mjesto za Sistem/DevOps inžinjera, sa najmanje  jednogodišnjim iskustvom, na poslovima administracije Linux operativnih sistema ili virtuelizacijskih platformi.

Od potencijalnih kandidata očekujemo da posjeduju:

  • Iskustvo u administraciji Linux operativnih sistema (RHEL / Oracle Linux / Ubuntu)
  • Elementarna iskustva u administraciji virtuelizacijskih platformi (VMWare / Hyper-V / Docker / Kubernetes)
  • Elementarna iskustva u razvoju softvera i poznavanje bar jednog živog programskog jezika
  • Elementarno poznavanje mrežnih tehnologija
  • Elementarno poznavanje relacionih baza podataka (Oracle / MS SQL Server / PostgreSQL)
  • Elementarno poznavanje cloud platformi (Azure / AWS / Oracle Cloud)
  • Aktivno znanje engleskog jezika

Ako imate iskustvo u samostalnom rješavanju problema, analitični ste i sistematično pristupate njihovom rješavanju vjerujemo da bi ovo mogla biti interesantna pozicija za vas!

Čeka vas rad u timu profesionalaca, u kojem je međusobno poštovanje osnova svake komunikacije. U timu ćete imati priliku sticanja novih i usavršavanja postojećih vještina kao i mogućnost rada i sticanja iskustva u značajnim projektima.

  • Instalacija, konfiguracija i održavanje aplikativnih sistema,
  • Praćenje performansi aplikacija,
  • Projektovanje i realizacija rješenja
  • Dokumentovanje rješenja.

Vašu prijavu za poziciju zajedno sa  biografijom možete poslati na adresu [email protected]!

Medior Software Developer

Nama najvažnije …

Zaposleni su najveća vrijednost naše kompanije. A njih, više od 50, je ono što čini PING.

Uspjeh je timski sport. Zahtijeva predanost, nadahnuće i strast prema onome što radimo i ne dolazi bez njegovanja kulture povjerenja, uzajamnog poštovanja i osnaživanja. I to je ono što mi Pingovci živimo.

Spoj smo znanja i iskustva, mladosti i malo starije mladosti …

Naš tim je sačinjen od školovanih, certificiranih i visoko motivisanih eksperata. Nudimo radno okruženje u kome se svaki član tima dobro osjeća i motivisan je za profesionalni razvoj i unapređenje. Izazovni projekti i tehnologije, plaćena edukacija i certifikacija, odlasci na konferencije, omogućavaju svakom članu našeg tima da postigne svoju IZVRSNOST.

Posebnu pažnju posvećujemo zadovoljstvu i uspješnom balansiranju između poslovnog i privatnog života članova našeg tima.

Ako želite postati dio tima koji sam kreira svoje USPJEŠNE priče kontaktirajte nas i pošaljite svoju biografiju na [email protected].

Od Vas očekujemo:

  • Najmanje 2 godine radnog iskustva u razvoju softvera
  • Dobro poznavanje principa objektno orijentisanog programiranja
  • Dobro poznavanje nekog od programskih jezika: Python, Java, JavaScript/TypeScript
  • Iskustvo u radu sa relacionim bazama podataka
  • Sposobnost brzog učenja i rada sa različitim tehnologijama i alatima
  • Poznavanje principa agilnog softverskog razvoja

Prednost:

  • Iskustvo sa razvojom i deployment-om Docker aplikacija
  • Iskustvo sa CI/CD
  • Iskustvo sa Maven i Gradle alatima, te XCode-om
  • Iskustvo sa pisanjem unit i integracijskih testova

Kompetencije i vještine:

  • Timski duh i samostalnost u radu kada je potrebno
  • Motiviranost za rad u dinamičnom okruženju
  • Sistematičnost, pouzdanost i odgovornost
  • Proaktivnost u iznalaženju novih ideja i rješenja
  • Volja za usavršavanjem u području novih tehnologija i napredovanjem u profesionalnom pogledu

Vaše odgovornosti:

  • Učešće u procesu planiranja, razvoja i održavanja aplikativnih rješenja (web, mobile)
  • Učešće u izradi i modificiranju projektne i tehničke dokumentacije
  • Rješavanje kompleksnih zadataka u procesu projektovanja i razvoja aplikativnih rješenja
  • Biti u toku sa najnovijim trendovima i tehnologijama

Projektant proizvoda

Opis poslova i radnih zadataka:

  • Razvoj i implementacija dijelova poslovnih aplikacija prema detaljnim funkcionalnim specifikacijama
  • Dokumentovanje implementiranih dijelova u skladu sa internim procedurama i alatima
  • Testiranje funkcionalnosti implementiranih dijelova poslovnih aplikacija
  • Priprema tehničke i korisničke dokumentacije
  • Lokacija pozicije Tuzla ili Sarajevo

Uslovi koje kandidati trebaju ispunjavati:

  • Visoka ili viša stručna sprema IT smjera ili u iznimnim situacijama srednja stručna sprema uz uvažavanje postignutih rezultata
  • Minimalno 2 godine radnog iskustva na sličnim poslovima
  • Poznavanje alata i okruženja za timski razvoj web orijentisanih poslovnih aplikacija
  • Spremnost na brzo upoznavanje sa raznim objektnim sistemima
  • Komunikativnost i profesionalizam u ophođenju sa korisnikom
  • Orjentisanost ka ostvarivanju rezultata
  • Sposobnost delegiranja zadataka
  • Efikasnost u samostalnom i timskom radu
  • Inovativnost
  • Sistematičnost i analitičnost
  • Planiranje i organiziranje
  • Timski rad

Pružamo:

  • Ugodno, sigurno i transparentno poslovno okruženje
  • Kontinuiranu edukaciju
  • Mogućnost sticanja novih i usavršavanja postojećih vještina
  • Mogućnost sudjelovanja i sticanja iskustva u značajnim projektima